Συνταγές απο...σπιτι!!!
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Συνταγές απο...σπιτι!!!

Συνταγες και αλλα
 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Πώς φτιάχνω 2όροφη τούρτα;;;

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
a.pepe
Επισκέπτης




Πώς φτιάχνω 2όροφη τούρτα;;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Πώς φτιάχνω 2όροφη τούρτα;;;   Πώς φτιάχνω 2όροφη τούρτα;;; Icon_minitimeΔευ Απρ 19, 2010 8:43 pm

Το ξέρω...
Είναι μεγαλεπίβολο το σχέδιό μου αλλά θέλω να το προσπαθήσω!!!

Καταρχήν σκέφτομαι να καλύψω και τα δύο τεμάχια με ζαχαρόπαστα οπότε θα έχει αρκετό βάρος το πρώτο κομμάτι...

Help....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Πώς φτιάχνω 2όροφη τούρτα;;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς φτιάχνω 2όροφη τούρτα;;;   Πώς φτιάχνω 2όροφη τούρτα;;; Icon_minitimeΤρι Απρ 20, 2010 7:19 am

Καλημέρα καλή μου φίλη και καλωσόρισες Πώς φτιάχνω 2όροφη τούρτα;;; Icon_smile

Το να φτιάξεις διόροφη τούρτα δεν κάτι το φοβερό γι'αυτό μην πανικοβάλεσαι Πώς φτιάχνω 2όροφη τούρτα;;; Icon_wink

Το μόνο που θα πρέπει να κάνεις αφού θα καλύψεις την τούρτα με ζαχαρόπαστα και επομένως θα έχει ένα σχετικό βάρος,είναι να "καρφώσεις" στον κάτω όροφο 4-5 ξυλάκια και επάνω σε αυτά να κάτσει το επάνω κομμάτι.έτσι δεν υπάρχει κίνδυνος να βουλιάξει ο κάτω όροφος της τούρτας από το βάρος Πώς φτιάχνω 2όροφη τούρτα;;; Icon_exclaim Πώς φτιάχνω 2όροφη τούρτα;;; Icon_exclaim

Τώρα και επειδή σίγουρα αναρωτιέσαι τι ξυλάκια να βάλεις και που θα τα βρείς,να μερικές ιδέες:μπορείς να χρισημοποιήσεις ξύλινα σουβλάκια (αυτά που κάνουμε τα σουβλάκια μας στο σπίτι, ξέρεις),μπορείς να βάλεις ξυλάκια με τα οποία ακατεύουμε τον καφέ στα στάρμπακς (αν μένεις σε πόλη που υπάρχουν στάρμπακς)όταν πας για καφέ πάρε μερικά είναι πολύ καλά για αυτή τη δουλειά γιατί είναι και αρκετά φαρδύτερα από τα σουβλάκια!!!



Νομίζω πήρες μια ιδέα τι περίπου πρέπει να χρισημοποιήσεις και ακόμη και αν δεν βρεις ακριβώς ότι σου προτείνω σίγουρα θα βρεις κάτι ανάλογο από μόνη σου Πώς φτιάχνω 2όροφη τούρτα;;; Icon_wink Πώς φτιάχνω 2όροφη τούρτα;;; Icon_wink

Να σου πω ακόμη ότι θα κόψεις τα ξυλάκια στο ύψος του κάτω ορόφου.....δεν θα τα αφήσεις δηλαδή να προεξέχουν Πώς φτιάχνω 2όροφη τούρτα;;; Kopfschuettel

Ελπίζω να σε βοήθησα Πώς φτιάχνω 2όροφη τούρτα;;; Icon_rolleyes Πώς φτιάχνω 2όροφη τούρτα;;; Icon_rolleyes για ότι θέλεις εδώ είμαστε Πώς φτιάχνω 2όροφη τούρτα;;; Herz Πώς φτιάχνω 2όροφη τούρτα;;; Herz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ευδοκια

Ευδοκια


Ημερομηνία εγγραφής : 22/03/2010
Τόπος : Αργος - Αργολιδος

Πώς φτιάχνω 2όροφη τούρτα;;; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς φτιάχνω 2όροφη τούρτα;;;   Πώς φτιάχνω 2όροφη τούρτα;;; Icon_minitimeΣαβ Μάης 22, 2010 8:19 am



ισως αυτο το βιντεο βοηθησει για το πως μπορουμε να στερεωσουμε μια τουρτα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Πώς φτιάχνω 2όροφη τούρτα;;;
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Συνταγές απο...σπιτι!!! :: Συζητηση :: ΕΛατε να πουμε τα δικα μας-
Μετάβαση σε: