Συνταγές απο...σπιτι!!!
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Συνταγές απο...σπιτι!!!

Συνταγες και αλλα
 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Δοκιμασα και σας προτεινω

Πήγαινε κάτω 
+2
Admin
Ευδοκια
6 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Ευδοκια

Ευδοκια


Ημερομηνία εγγραφής : 22/03/2010
Τόπος : Αργος - Αργολιδος

Δοκιμασα και σας  προτεινω Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Δοκιμασα και σας προτεινω   Δοκιμασα και σας  προτεινω Icon_minitimeΣαβ Μάης 15, 2010 8:49 am

Πριν λιγο καιρο δοκιμασα τους καινουριους κυβους της khnor τον "σπιτικο"

Μπορω να πω πως στα λαδερα ιδιαιτερα δινουν ξεχωριστη νοστιμια Δοκιμασα και σας  προτεινω Icon_smile Δοκιμασα και σας  προτεινω Icon_smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Admin
Admin



Ημερομηνία εγγραφής : 20/03/2010
Ηλικία : 40
Τόπος : θεσσαλονικη

Δοκιμασα και σας  προτεινω Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δοκιμασα και σας προτεινω   Δοκιμασα και σας  προτεινω Icon_minitimeΤετ Ιουν 16, 2010 3:19 pm

εχω ακουσει πολυ καλα λογια αυτους τους κυβουσ αλλα δε καρατανε πολυ αυτο εμαθα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://glykoapospit.forum-nation.com
????????
Επισκέπτης




Δοκιμασα και σας  προτεινω Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δοκιμασα και σας προτεινω   Δοκιμασα και σας  προτεινω Icon_minitimeΤετ Ιουν 16, 2010 4:38 pm

Εγω πάλι κορίτσια δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ μου κύβους στο φαγητό..... Δοκιμασα και σας  προτεινω Icon_rolleyes δεν ξέρω αλλά δεν τους θεωρώ ούτε απαραίτητους ούτε υγιεινούς...δεν ξέρω τι γνώμη έχετε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nopoula

nopoula


Ημερομηνία εγγραφής : 21/03/2010

Δοκιμασα και σας  προτεινω Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δοκιμασα και σας προτεινω   Δοκιμασα και σας  προτεινω Icon_minitimeΤετ Ιουν 16, 2010 6:34 pm

Εγω σε καποια συγκεκριμενα φαγητα χρησιμοποιω παντοτε τους κυβους knorr εκτος εαν το φαγητο μου περιεχει κρεας.Τοτε δεν το θεωρω απαραιτητο.
Τωρα οσον αφορα τους knorr σπιτικο μια φορα που το χρησιμοποιησα,εμενα προσωπικα,δεν ξερω γιατι,αλλα δεν μου αρεσε στην γευση μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ana maria




Ημερομηνία εγγραφής : 05/05/2010
Τόπος : Holland

Δοκιμασα και σας  προτεινω Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δοκιμασα και σας προτεινω   Δοκιμασα και σας  προτεινω Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 04, 2010 9:39 am

εγω σταματησα καιρο τωρα να βαζω στα φαγητα μου ειτε σπιτικο ειτε κανονικο κυβο,διοτι νομιζω οτι με τα μυρωδικα που βαζουμε -μαιντανο,ανηθο,δυοσμο,κλπ,το φαγητο παιρνει αρκετη γευση!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anthoulaki




Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2010

Δοκιμασα και σας  προτεινω Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δοκιμασα και σας προτεινω   Δοκιμασα και σας  προτεινω Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 04, 2010 11:09 am

Ο 'σπιτικος' εχω να πω οτι ειναι παρα πολυ αλμυρος!!και χωρις αλατι το φαγητο παλι αλμυρο γινετε....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ana maria




Ημερομηνία εγγραφής : 05/05/2010
Τόπος : Holland

Δοκιμασα και σας  προτεινω Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δοκιμασα και σας προτεινω   Δοκιμασα και σας  προτεινω Icon_minitimeΠεμ Σεπ 09, 2010 9:51 am

Σε περιπτωση που θελουμε μια πιο ψιλη ζαχαρη-αλλα οχι αχνη-μπορουμε να βαλουμε την κρυσταλλικη ζαχαρη αναμεσα σε χαρτι αντικολλητικο και να περναμε με τον πλαστη απο πανω αρκετες φορες ωστε να εχουμε το επιθυμητο αποτελεσμα!
Τωρα,εαν θελουμε αχνη,μπορουμε,εφ οσον υπαρχει στο σπιτι μυλος καφε,να την αλεθουμε στον μυλο μεχρι να γινει αχνη!
Καλη επιτυχια!

Αννα Μαρια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aleksandra




Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2010

Δοκιμασα και σας  προτεινω Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δοκιμασα και σας προτεινω   Δοκιμασα και σας  προτεινω Icon_minitimeΠαρ Σεπ 10, 2010 8:14 pm

Πολύ ωραία η συμβουλή σου Αννα Μαρία cheers

Σε ευχαριστούμε που τη μοιράστηκες μαζί μας!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ana maria




Ημερομηνία εγγραφής : 05/05/2010
Τόπος : Holland

Δοκιμασα και σας  προτεινω Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δοκιμασα και σας προτεινω   Δοκιμασα και σας  προτεινω Icon_minitimeΔευ Σεπ 13, 2010 10:09 pm

ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΤΥΡΙ ΓΚΟΥΝΤΑ ΤΡΙΜΜΕΝΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΤΕ ΕΤΟΙΜΟ ΤΡΙΜΜΕΝΟ ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΕΝΑ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΑΠΟ ΤΟ Σ/Μ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΤΡΙΨΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΕΣΤΕ,ΤΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΣΤΕ,Η,ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΟ ΤΡΙΒΕΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΦΥΛΛΑΤΕ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΨΥΞΗ ΑΝΑ ΜΕΡΙΔΕΣ.ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΕ ΤΥΡΙ ΓΚΟΥΝΤΑ ΤΡΙΜΜΕΝΟ ΚΑΙ ΦΥΛΛΑΓΜΕΝΟ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΨΗΞΗ,ΧΩΡΙΣ ΙΧΝΟΣ ΖΥΜΙΑΣ!ΕΤΣΙ ΒΓΑΙΝΕΙ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ!

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ,ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aleksandra




Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2010

Δοκιμασα και σας  προτεινω Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δοκιμασα και σας προτεινω   Δοκιμασα και σας  προτεινω Icon_minitimeΤρι Σεπ 14, 2010 7:42 am

Ακριβώς την ίδια τεχνική ακολουθώ και εγω Αννα Μαρία και όχι μόνο με το gouda....με όλα τα τυριά ..εκτός από τη φέτα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ana maria




Ημερομηνία εγγραφής : 05/05/2010
Τόπος : Holland

Δοκιμασα και σας  προτεινω Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δοκιμασα και σας προτεινω   Δοκιμασα και σας  προτεινω Icon_minitimeΔευ Οκτ 04, 2010 7:15 pm

Ειχα καιρο τωρα καποια σαβουαγιαρ στα ντουλαπια μου και δεν ηταν καμια ποσοτητα μεγαλη ωστε να κανω ενα κανονικο γλυκο!Εκατσα και σκεφτηκα τι να τα κανω και αυτο που προεκυψε τελικα ηταν να ανακατεψω μαζι λιγη μερεντα-καπου 2 κουταλιες της σουπας-και λιγη καραμελα-τυπου ΜΠΟΝ ΜΑΜΑΝ-παλι ιδια ποσοτητα με λιγο γαλα εβαπορε, τοσο που να μπορεις να αλειφεις τα σαβουαγιαρ και να μην τρεχει!
Αυτο που θελω να πω στην ουσια ειναι οτι αυτη η μειξη ειναι πολυ καλη και να γεμισουμε τουρτες-την κανεις στο αψε-σβησε!
Επαναλαμβανω:μερεντα-καραμελα γαλακτος-λιγο γαλα εβαπορε(μηπως και σας ζαλισα με την ολη ιστορια) Exclamation
Φιλικα ,Αννα Μαρια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Δοκιμασα και σας προτεινω
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Συνταγές απο...σπιτι!!! :: Οι συνταγες μας :: Εχω δοκιμασει-
Μετάβαση σε: