Συνταγές απο...σπιτι!!!
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Συνταγές απο...σπιτι!!!

Συνταγες και αλλα
 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Αποριες για γλύκα

Πήγαινε κάτω 
+2
margarita12
Admin
6 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Admin
Admin
Admin



Ημερομηνία εγγραφής : 20/03/2010
Ηλικία : 40
Τόπος : θεσσαλονικη

Αποριες για γλύκα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Αποριες για γλύκα   Αποριες για γλύκα Icon_minitimeΠαρ Μάης 28, 2010 4:59 pm

Γραφουμε εδω τις αποριες που εχουμε για τα γλυκα δηλ πως πηζουν, το μειγμα τα υλικα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://glykoapospit.forum-nation.com
margarita12




Ημερομηνία εγγραφής : 22/07/2010

Αποριες για γλύκα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: το πιο υγιεινό παγωτό!!!   Αποριες για γλύκα Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 22, 2010 11:18 am

Κορίτσια καταρχάς συγχαρητήρια!!!! Εξαιρετικό site!!! Εξαιρετικό όχι μόνο για τις φανταστικές συνταγές αλλά και για τις εικόνες που αξίζουν όσο χίλιες λέξεις!!! Συνεχίστε έτσι και εμείς θα είμαστε μαζί σας!!!. Μια απορία έχω σχετικά με τη συνταγή "το πιο υγιεινό παγωτό": Η συνταγή είναι με φράουλες. Μπορεί να γίνει με άλλα φρούτα? Με καρπούζι ή με κεράσια? Τι αλλάζει σε αυτή τη περίπτωση? Αλλάζουν μήπως οι αναλογίες? Περιμένω με γευστική αγωνία την απάντηση σας...Και πάλι χίλια μπράβο!!! Αποριες για γλύκα Icon_biggrin Αποριες για γλύκα Icon_biggrin Αποριες για γλύκα Icon_biggrin Αποριες για γλύκα Icon_biggrin
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aleksandra




Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2010

Αποριες για γλύκα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αποριες για γλύκα   Αποριες για γλύκα Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 22, 2010 9:03 pm

Μαργαρίτα μου καλωσόρισες στην παρέα μας!!!!

Σε ευχαριστούμε για τα πολύ καλά σου λογάκια!!!
Αργησα να σου απαντήσω αλλά βλέπεις είναι που τώρα το καλοκαίρι το έχουμε ρίξει κι εμεις στις βόλτες Αποριες για γλύκα Icon_redface

Λοιπόν το παγωτάκι μπορείς να το φτιάξεις με φράουλες και με κεράσια σίγουρα με καρπούζι η αλήθεια είναι οτι δεν το έχω δοκιμάσει και δεν ξέρω να σου πω με σιγουριά με κάνει λίγο σκεπτική το γεγονός οτι έχει περισσότερο νερό και ίσως να θέλει κάποιες τροποποιήσεις.....

Νομίζω ομως οτι τόσο οι φράουλες όσο και τα κεράσια είναι τόσο νόστιμα που δεν
υπάρχει λόγος να πειραματηστείς εκτός αν θέλεις...Δοκίμασε το με ένα από τα 2 αυτά φρούτα και αν δεις οτι σου αρέσει κάνε αργότερα και τα πειράματα σου... Αποριες για γλύκα Icon_wink

Καλή σου επιτυχία σε οτι αποφασίσεις
με εκτίμηση
Αλεξάνδρα!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
margarita12




Ημερομηνία εγγραφής : 22/07/2010

Αποριες για γλύκα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αποριες για γλύκα   Αποριες για γλύκα Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 23, 2010 12:15 pm

Ευχαριστώ πολύ πολύ!!! Θα το δοκιμάσω και θα σας πω!!! Αποριες για γλύκα Icon_biggrin
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
margarita12




Ημερομηνία εγγραφής : 22/07/2010

Αποριες για γλύκα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αποριες για γλύκα   Αποριες για γλύκα Icon_minitimeΤρι Σεπ 21, 2010 1:25 pm

Κορίτσια πάλι εγώ με τις απορίες μου!!! Αυτή τη φορά η απορία αφορά τη συνταγή της βάφλας. κορίτσια τέλεια η συνταγη. Το χυλο μπορουμε να τον φυλαξουμε στο ψυγείο? Και για ποσες μέρες?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aleksandra




Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2010

Αποριες για γλύκα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αποριες για γλύκα   Αποριες για γλύκα Icon_minitimeΤρι Σεπ 21, 2010 10:52 pm

Μαργαρίτα μου καλησπέρα!!!

Τον χυλό μπορεις να τον διατηρήσεις 2-3 μέρες στο ψυγείο κλεισμένο καλά μέσα σε τάπερ.

Καλή επιτυχία σε ότι κάνεις
Καλό σου βράδυ!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
margarita12




Ημερομηνία εγγραφής : 22/07/2010

Αποριες για γλύκα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αποριες για γλύκα   Αποριες για γλύκα Icon_minitimeΤετ Σεπ 22, 2010 8:49 am

Αλεξάνδρα μου σ' ευχαριστώ πολύ για τη γρόγορη απάντηση!!! Φίλιά πολλά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ana maria




Ημερομηνία εγγραφής : 05/05/2010
Τόπος : Holland

Αποριες για γλύκα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αποριες για γλύκα   Αποριες για γλύκα Icon_minitimeΠαρ Οκτ 29, 2010 3:23 pm

Αν και δεν ειναι απορια αλλα μια συμβουλη,θα γραψω εδω,σ αυτην την ενοτητα και ελπιζω Αλεξανδρα και Μαργαριτα να μη με μαλωσετε πολυ!! Smile
Η συμβουλη αφορα πιο πολυ τις νεες κοπελες,καινουργιες μαγειρισσες!
Το φρεσκο γαλα που εχουμε στο ψυγειο,οταν ληγει- και δεν ειναι πια φρεσκο δηλαδη-
δεν το πεταμε με τιποτα εαν σκοπευουμε να φτιαξουμε εκεινη την ημερα καποιο κεικ η κρεπες!!Το δοκιμαζουμε λιγο να δουμε πως ειναι η γευση του,να σιγουρευτουμε οτι οντως μπορει να γινει χρηση του και φτιαχνουμε το γλυκο μας.Δεν παθαινουμε τιποτα ,το μονο που αλλαζει ειναι η διατροφικη του αξια!-μειωνεται ελαφρως!Μιλαμε βεβαια για γαλα ληγμενο το πολυ 2 ημερων,οχι παραπανω!!Με λιγη φαντασια μπορει κανεις και αλλου να το χρησιμοποιησει-γαλατοπιτα,ρυζογαλο,κλπ
Φιλικα,Αννα Μαρια
Υ.Γ.-ενα μικρο μαθημα οικιακης οικονομιας,που σημερα τοσο το χρειαζομαστε ολοι μας!! Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nopoula

nopoula


Ημερομηνία εγγραφής : 21/03/2010

Αποριες για γλύκα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αποριες για γλύκα   Αποριες για γλύκα Icon_minitimeΠαρ Οκτ 29, 2010 8:30 pm

Αννα Μαρια εχεις απολυτο δίκιο για την συμβουλή σου!!
Κι εγώ πολλές φορές το έχω κάνει αυτό !!
Κι εξάλου η αλήθεια είναι οτι δεν είναι ο καιρός για να πετάξουμε ΤΙΠΟΤΑ!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xara




Ημερομηνία εγγραφής : 04/06/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : αρτεμιδα

Αποριες για γλύκα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αποριες για γλύκα   Αποριες για γλύκα Icon_minitimeΤρι Νοε 16, 2010 11:35 pm

γεια σας!!!!

με λενε χαρα και γραφω για πρωτη φορα, ευχομαι να μπορειτε να με βοηθησετε στις αποριες που εχω..
δυστηχως με τα γλυκα δεν τα παω και πολυ καλα....
αλλα τωρα που εχω ενα αγορακι ενος ετους θελω να του φτιαχνω εγω, και να μην του παιρνω ετοιμα...

για πρωτη φορα αποφασισα να φτιαξω μελομακαρονα, αλλα δεν εχω ιδεα πως γινονται,
μηπως μπορειτε να με βοηθησετε;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aleksandra




Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2010

Αποριες για γλύκα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αποριες για γλύκα   Αποριες για γλύκα Icon_minitimeΤετ Νοε 17, 2010 11:56 am

Χαρά μου καλωσόρισες στην παρέα μας.
Τα μελομακάρονα είναι ενα από τα πιο απλά γλυκά.
Δεν έχει καμιά ιδιαίτερη δυσκολία στην παρασκευή του.
Ακολούθησε το link που σου δίνω και θα φτιάξεις καταπληκτικά μελομακάρονα.
Για οποιαδήποτε απορία μη διστάσεις να ρωτήσεις.... Very Happy

http://syntagesapospiti.blogspot.com/2009/12/blog-post_08.html
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xara




Ημερομηνία εγγραφής : 04/06/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : αρτεμιδα

Αποριες για γλύκα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αποριες για γλύκα   Αποριες για γλύκα Icon_minitimeΤετ Νοε 17, 2010 9:26 pm

ευχαριστω πολυ αλεξανδρα

θα τα φτιαξω και θα σου πω..

ευχαριστω πολυ Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Αποριες για γλύκα
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Καλό βράδυ!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Συνταγές απο...σπιτι!!! :: Αποριες :: Για γλυκα-
Μετάβαση σε: