Συνταγές απο...σπιτι!!!
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Συνταγές απο...σπιτι!!!

Συνταγες και αλλα
 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό!

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης




Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό!   Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_minitimeΣαβ Μαρ 27, 2010 3:35 pm

Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! 85524470


Πώς βγάζει ο κόσμος το μεροκάματο!!! Shocked
Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lena

Lena


Ημερομηνία εγγραφής : 20/03/2010

Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό!   Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_minitimeΔευ Μαρ 29, 2010 12:54 pm

Α στο καλο!! Με κολασες μεσημεριατικα!!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing What a Face
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό!   Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_minitimeΤρι Μαρ 30, 2010 4:14 pm

Ο σύζυγος κάθεται στην πολυθρόνα του και διαβάζει εφημερίδα.
Τον πλησιάζει η σύζυγος και του δίνει μια κατακεφαλιά.
-Τι κάνεις ? ρωτάει απορημένος ο σύζηγος.
-Βρήκα στην τσέπη σου ένα χαρτάκι με το όνομα Μαριλίζα.
Ποια είναι αυτή ?
- Να χθές πήγα στον ιππόδρομο και έπαιξα ένα άλογο με το όνομα
Μαριλίζα.
Μετα από μια βδομάδα ο σύζυγος είναι πάλι στην πολυθρόνα του και η γυναίκα του τού κοπανάει μία με το τηγάνι στο κεφάλι.
-Τι έγινε πάλι ρε γυναίκα ? ρωτάει
-Σε ζητάει το άλογο στο τηλεφωνο!!! Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_lol Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_lol Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Lol


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Αleksandra στις Παρ Απρ 16, 2010 8:18 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό!   Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_minitimeΤετ Μαρ 31, 2010 6:40 pm

Σε ένα αεροπλάνο ταξίδευαν ένας Ολλανδός ένας Βούλγαρος και ένας Έλληνας.
Σε κάποια φάση περνάνε πάνω από την Ολλανδία και λέει ο Ολλανδός:
- "Γεια σου ρε Ολλανδία με τις ωραίες σου τουλίπες!"
- "Σιγά", λέει ο Βούλγαρος, "εμείς στη Βουλγαρία τις έχουμε για χαρτί τουαλέτας".

Λίγο αργότερα περνάνε πάνω από τη Βουλγαρία και λέει ο Βούλγαρος:
- "Γεια σου Βουλγαρία με τα ωραία σου τριαντάφυλλα".
- "Μμμμ... Σιγά", λέει ο Έλληνας "εμείς στην Ελλάδα τα `χουμε για χαρτί τουαλέτας".

Λίγο αργότερα περνάνε πάνω απ` την Ελλάδα και ο Έλληνας λέει:
- "Γεια σου ρε Ελλάδα με τις ωραίες σου τσουκνίδες! Όποιος είναι μάγκας ας τολμήσει να σκουπιστεί!



Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_biggrin Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_biggrin Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_biggrin Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_biggrin Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_biggrin


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Αleksandra στις Παρ Απρ 16, 2010 8:19 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό!   Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_minitimeΤρι Απρ 06, 2010 8:41 pm

Ο υπουργός του κυβερνώντος κόμματος κάνει περιοδεία. Επισκέπτεται ένα σχολικό συγκρότημα και ακούει τα παράπονα των δασκάλων και των μαθητών:
- Κύριε υπουργέ, δεν έχουμε πετρέλαιο για θέρμανση και έρχεται βαρύς χειμώνας...
- Κύριε υπουργέ, δεν μας χωράνε οι αίθουσες, τα μισά θρανία είναι χαλασμένα, τα περισσότερα τζάμια είναι σπασμέα...
Αφού ακούει διάφορα τέτοια ...
τους λέει:
- Μήν
ανησυχείτε όλα θα γίνουν το συντομότερο δυνατόν.
Μπαίνει στην μερσεντές και πάει στον επόμενο σταθμό, στις τοπικές φυλακές.
Ακούει και εκεί πολλά παράπονα.
- Κύριε υπουργέ, θέλουμε καλύτερο φαγητό, περισσότερα κλινοσκεπάσματα, πιο πολύ προσωπικό γιατί δεν επαρκούμε...
- Θα γίνουν όλα όσα ζητάτε, μην ανησυχείτε.
Μπαίνει στην Μερσεντές και καθώς φεύγουν αρχίζει να δίνει οδηγίες στον γραμματέα του.
- Λοιπόν, Κωστάκη. Στο σχολείο στείλε ένα συνεργείο να μπαλώσει μερικές τρύπες, και να βάλει μερικά τζάμια, αλλά τίποτε άλλο. Μετά στείλε ένα συνεργείο στις φυλακές να φτιάξει: πισίνα, χαμάμ, τζακούζι, σάουνα, αίθουσα για διασκέδαση με 50άρα τηλεόραση,
φλίπερ...
Μένει κάγκελο ο γραμματέας.
- Μα κύριε υπουργέ, τί είναι αυτά που λέτε;
Και απαντά ο υπουργός:
- Κοίτα Κωστάκη. Σχολείο πήγαμε και δεν θα ξαναπάμε. Στην φυλακή όμως δεν ξέρεις πότε θα μπούμε... Κατάλαβες;



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Αleksandra στις Παρ Απρ 16, 2010 8:22 am, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό!   Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_minitimeΔευ Απρ 12, 2010 8:17 am

Διαβάστε και αυτό:

Ένας παππούς 97 ετών πάει σε έναν ασφαλιστή.
- Γεια σας, θέλω να κάνω μια ασφάλεια ζωής
- Τι λες ρε παππού, ασφάλεια ζωής, τρελάθηκες, πόσο είσαι;
- 97 ετών, λέει ο παππούς.
Τρελαίνεται ο ασφαλιστής.
- Μιλάς σοβαρά τώρα; Τι να την κάνεις;
- Να, θέλω να πάω με τον πατέρα μου ένα ταξίδι στο εξωτερικό και καλό
είναι να είμαστε ασφαλισμένοι.
Ο ασφαλιστής έχει τρελαθεί!
- Με τον πατέρα σου; Πόσο είναι εκείνος;
- Ε, 125 τον άλλο μήνα.
- Και τι θα κάνετε στο εξωτερικό;
- Να μωρέ, πηγαίνουμε να επισκεφτούμε τον παππού μου.
Ο ασφαλιστής χτυπάει το κεφάλι του στο γραφείο.
- Τι λε ρε μπάρμπα, με κοροϊδεύεις; Πόσο είναι ο παππούς σου;
- Κλείνει τα 142 σε μια βδομάδα.
- Και τι θα κάνετε εκεί;
- Παντρεύεται και πάμε στο γάμο!
Ο ασφαλιστής έχει σκαρφαλώσει στο πρεβάζι και είναι έτοιμος να
φουντάρει.
- Και...γιατί παντρεύεται;
- Βλακείες μωρέ, τον πιέζουν οι γονείς του!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό!   Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_minitimeΠαρ Απρ 16, 2010 7:40 am

Χωρίς σχόλια Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_biggrin Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_biggrin Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_biggrin

Αξιότημε κ. Νικολάου:


Σας στέλνο αυτό το γράμα γιατί είδα τη ανακινοσι στον ΟΑΕΔ, και θέλο δουλιά γιατί σκέφτομε να έρθο στην Αθήνα.

Ψάχνο δουλιά σε μια ετερία σαν γραματέας αλά θα ίθελα να μην ήνε πολή δίσκολι . Είναι αλίθια ότι η ορθογραφία μου δεν είναι πολύ καλή, αλλά πάντα εύρησκα δουλειά όποτε έψαχνα, το μόνο που χρειάζετε είναι λιγάκι ιπομονί από μέρους σας.

Η προσδοκές μου για το μισθό είνε ανοιχτές, αλλά θα ίθελα να συζητήσουμε πόσα θα θέλατε να μου δόσετε και πότε προσλαμβάνομε. Μπορό να αρχίσο δουλιά άμεσα. Σας ευχαριστώ για την απάντησή σας. Είμαι σίγουρη ότι θα είμε η καλύτερυ επιλογή σας από τις άλλλες υποψήφιες.

Χαιρετίσματα,

Μαρια

Τηλ 69305...69
ΥΓ: Επειδής το βιογραφικό μου είναι μικρούλι, σας στέλνο μια
φωτογραφία από τη δουλειά μου τη προηγούμενη που μ έπερνε ο ξέδερφός μου ο Μπάμπης.
Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! 2z5rypl

Απάντηση από την εταιρεία:


Αξιότιμη Μαρία:

Μην σε νοιάζει γλυκούλι μου, ο υπολογιστής έχει ορθογραφικό έλεγχο.

Προσλαμβάνεσαι!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ευδοκια

Ευδοκια


Ημερομηνία εγγραφής : 22/03/2010
Τόπος : Αργος - Αργολιδος

Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό!   Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_minitimeΠαρ Απρ 16, 2010 7:54 am

τελειο το βιογραφικο Very Happy Very Happy

αλλα και το ανεκδοτο σου φτιαχνει την διαθεση Smile Smile

μπραβο Αλεξανδρα,μας εφτιαξες το κεφι Razz Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xrysa




Ημερομηνία εγγραφής : 21/03/2010

Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό!   Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_minitimeΠαρ Απρ 16, 2010 8:00 am

Πολύ καλό το βιιογραφικό, έτσι είναι ο καθένας πρέπει να τονίζει τα προσόντα του Laughing
Μπράβο Αλεξάνδρα.

Να σας γράψω και εγώ ένα που διάβασα χθες.


Μια μητέρα προσπαθεί με χίλια βάσανα να ξυπνήσει το παιδί της για το σχολείο, αυτό όμως δεν θέλει με τίποτε να πάει. Κάποια στιγμή λοιπόν που η μητέρα τον παρακαλά να σηκωθεί της λέει :
-έχω δύο πολύ καλούς λόγους που δεν θέλω να πάω σχολείο, με μισούν και τα παιδιά και οι δάσκαλοι.
- Εσύ μπορείς να μου πεις δυο λόγους γιατί πρέπει να πάω?
Και η μητέρα του απαντά :
- πρώτον είσαι 52 χρονών και δεύτερον είσαι ο διευθυντής !!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό!   Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_minitimeΠαρ Απρ 16, 2010 8:17 am

Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_lol Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_lol Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_lol Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_lol Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_lol
ΚΑΛΟ!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό!   Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_minitimeΣαβ Απρ 17, 2010 8:52 pm

Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_biggrin Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_biggrin Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_biggrin Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_biggrin Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_biggrin Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_biggrin Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_biggrin

Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! 1053clj
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό!   Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_minitimeΤρι Απρ 20, 2010 5:44 pm

Άλλο ένα που διάβασα και το βρήκα καλό Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_exclaim Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_exclaim Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_exclaim


Ένας τύπος πηγαίνει σε ένα pet shop αποφασισμένος να αγοράσει το πιο περίεργο ζώο που θα βρει.
Μετά την σχετική συνεννόηση με τον υπάλληλο ο τελευταίος του προτείνει ένα εξωτικό ιγκουάνα.
- Αααα, ιγκουάνα μέχρι και η πεθερά μου έχει πάρει, τί άλλο έχετε;
- Έχουμε επίσης και αυτόν τον απίθανο σκίουρο ο οποίος πλένει πιάτα! λέει ο υπάλληλος.
- Καλή φάση, σκέφτεται ο τύπος, αλλά έχω πλυντήριο σπίτι οπότε μάλλον αχρείαστος θα μου είναι. Τίποτα άλλο;
Έπειτα απο αρκετή ώρα καταλήγουν στο πιο εξωτικό ζώο του καταστήματος, μία σαρανταποδαρούσα που μιλάει!!!
Ενθουσιασμένος ο παίχτης τρέχει στο σπίτι όπου και τακτοποιεί το ζωάκι σε μια πολυτελή γυάλα με τα νεράκια της, το φαγάκι της και τα σχετικά. Στο καπάκι όμως δέχεται τηλέφωνο από φίλο για μπίρες στο κοντινό μπαράκι.
Στρέφεται λοιπόν στην σαρανταποδαρούσα για την πρώτη επικοινωνία:
- Θα πάω δίπλα για μπίρες, είσαι μέσα;
Μούγκα η σαρανταποδαρούσα.
- Εσένα μιλάω ρε! Θα έρθεις για μπίρες; συνεχίζει ενοχλημένος.
Τάφος η σαρανταποδαρούσα.
- Λοιπόν εγώ πάω, εσύ θα χάσεις...

-Ακουσα, άκουσα ρε μ____κα, παπούτσια δένω!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό!   Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_minitimeΠεμ Απρ 29, 2010 7:06 am

Ένας παντρεμένος επιχειρηματίας συναντά ένα όμορφο κορίτσι και συμφωνεί να περάσει τη νύχτα μαζί της για 200 euro.
Περνά τη νύχτα μ ' αυτήν αλλά προτού να φύγει, της λέει ότι δεν έχει μετρητά μαζί του, αλλά θα βάλει το γραμματέα του να γράψει μια επιταγή και να της την ταχυδρομήσει, με την ονομασία,
" ΜΙΣΘΩΜΑ ΓΙΑ το ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ."
Κατά τη διαδρομή στο γραφείο μετανιώνει για ότι τι έχει κάνει, συνειδητοποιώντας ότι ολόκληρο το γεγονός δεν άξιζε τιμή. Έτσι βάζει το γραμματέα του να στείλει μια επιταγή για 100 euro και εσώκλεισε την ακόλουθη δακτυλογραφημένη σημείωση:

Αξιότιμη Κυρία,
Συνημμένη θα βρείτε μια επιταγή στο ποσό 100 euro για το μίσθωμα του διαμερίσματός σας. Δεν στέλνω το ποσό που συμφωνήθηκε σχετικά με αυτό, επειδή όταν νοίκιασα το διαμέρισμα, ήμουν κάτω από την εντύπωση πως:
1) δεν είχε ξανανοικιαστεί
2) ότι θα έχει αρκετή θέρμανση
3) ότι ήταν αρκετά μικρό για να με κάνει να νιώσω άνετα, ζεστά και βολικά.
Εντούτοις, ανακάλυψα ότι είχε νοικιαστεί προηγουμένως, ότι δεν
είχε αρκετή θερμότητα, και ότι ήταν πάρα πολύ μεγάλο.

Παραλαμβάνοντας την επιταγή με τη σημείωση, το κορίτσι τα επέστρεψε αμέσως με την ακόλουθη σημείωση:

Αξιότιμε Κύριε,
Καταρχήν, δεν μπορώ να καταλάβω πώς αναμένετε ένα όμορφο διαμέρισμα να παραμείνει μη κατειλημμένο.
Όσον αφορά στη θερμότητα, υπάρχει άφθονη αρκεί να ξέρετε πώς να την θέσετε σε λειτουργία.
Όσον αφορά το μέγεθος, το διαμέρισμα είναι πράγματι κανονικού μεγέθους, αλλά εάν δεν έχετε αρκετά έπιπλα για να το γεμίσετε, παρακαλώ μην κατηγορείτε την ιδιοκτήτρια.
Στείλετε το μίσθωμα πλήρως ή θα αναγκαστούμε να έρθουμε σε επαφή με την τωρινή ιδιοκτήτριά σας...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό!   Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_minitimeΠεμ Απρ 29, 2010 7:07 am

Αleksandra έγραψε:
Άλλο ένα που διάβασα και το βρήκα καλό Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_exclaim Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_exclaim Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_exclaim


Ένας τύπος πηγαίνει σε ένα pet shop αποφασισμένος να αγοράσει το πιο περίεργο ζώο που θα βρει.
Μετά την σχετική συνεννόηση με τον υπάλληλο ο τελευταίος του προτείνει ένα εξωτικό ιγκουάνα.
- Αααα, ιγκουάνα μέχρι και η πεθερά μου έχει πάρει, τί άλλο έχετε;
- Έχουμε επίσης και αυτόν τον απίθανο σκίουρο ο οποίος πλένει πιάτα! λέει ο υπάλληλος.
- Καλή φάση, σκέφτεται ο τύπος, αλλά έχω πλυντήριο σπίτι οπότε μάλλον αχρείαστος θα μου είναι. Τίποτα άλλο;
Έπειτα απο αρκετή ώρα καταλήγουν στο πιο εξωτικό ζώο του καταστήματος, μία σαρανταποδαρούσα που μιλάει!!!
Ενθουσιασμένος ο παίχτης τρέχει στο σπίτι όπου και τακτοποιεί το ζωάκι σε μια πολυτελή γυάλα με τα νεράκια της, το φαγάκι της και τα σχετικά. Στο καπάκι όμως δέχεται τηλέφωνο από φίλο για μπίρες στο κοντινό μπαράκι.
Στρέφεται λοιπόν στην σαρανταποδαρούσα για την πρώτη επικοινωνία:
- Θα πάω δίπλα για μπίρες, είσαι μέσα;
Μούγκα η σαρανταποδαρούσα.
- Εσένα μιλάω ρε! Θα έρθεις για μπίρες; συνεχίζει ενοχλημένος.
Τάφος η σαρανταποδαρούσα.
- Λοιπόν εγώ πάω, εσύ θα χάσεις...

-Ακουσα, άκουσα ρε μ____κα, παπούτσια δένω!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό!   Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_minitimeΠεμ Απρ 29, 2010 8:09 am

Ακούστε και αυτό


4 μπουγάτσες παίζουν χαρτιά (21α)
Η 1 Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_smile με κρέμα
Η 2 Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_lol με τυρί
Η 3 Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_surprised με κιμαά
& Η 4 Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_neutral με σπανάκι


Ποια θα κερδίσει στα χαρτιά Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_question Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_question Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_question Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_question Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_question Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_question



Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_question Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_question Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_question Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_question Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_question


ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΦΥΛΛΟ Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_cheers Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_cheers Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_cheers Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_cheers Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_cheers

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Τασούλα

Τασούλα


Ημερομηνία εγγραφής : 14/04/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό!   Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_minitimeΠεμ Απρ 29, 2010 3:34 pm

Ελληνοαγγλικά

Into the spot --------------------- είν' του Δεσπότ'
Into you talloom to you ------------ είν' του γιού, τ' άλλου μ' του γιού
To you too funny ------------------ του γιού του Φάνη
Sleep for us ------------------------- σλίπ φοράς
A nice party -------------------- ε, να η Σπάρτη
F. you fot's ----------- έφ'γε ου Φώτ'ς
She has many---------------- συ χεσμένη
Kill kiss ---------------------- Κιλκίς
The necklaces -------------------δεν έκλασες !!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kouventula.blogspot.com
????????
Επισκέπτης




Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό!   Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_minitimeΚυρ Μάης 02, 2010 9:05 am



ΠΩΣ ΟΝΟΜΑΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΓΙΑΠΩΝΕΖΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ:



Δερματολόγος: Γιαφαγούρα

Πλαστικός χειρουργός: Γιαφιγούρα

Οφθαλμίατρος: Γιαθολούρα

Λογοθεραπευτής: Γιαμουρμούρα

Διαιτολόγος:Γιαλιγούρα

Γαστρεντερολόγος: Γιακαούρα

Ουρολόγος: Γιακατούρα

Ορθοπεδικός: Γιακαμπούρα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Τασούλα

Τασούλα


Ημερομηνία εγγραφής : 14/04/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό!   Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_minitimeΚυρ Μάης 02, 2010 10:18 am

αχαχαχαχαχαχ καλο Αλεξάνδρα Laughing Laughing Laughing lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kouventula.blogspot.com
Τασούλα

Τασούλα


Ημερομηνία εγγραφής : 14/04/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό!   Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_minitimeΤρι Μάης 11, 2010 8:34 am

Ύστερα από έναν μεγάλο σεισμό, κρατική επιτροπή επισκέπτεται την
πληγείσα περιοχή και καταγράφει τις ζημιές. Πάει στον πρώτο παθόντα και ο
επικεφαλής της επιτροπής τον ρωτάει:
- Εσύ τι έπαθες φίλε μου;
- To σπίτι μου κύριε, έχει πάθει ρωγμές.
- Και τί θέλεις;
- Ένα άλλο σπίτι.
Γυρίζει στη συνοδεία του και λέει:
- Γράψτε, σπίτι.
Πάει στο δεύτερο παθόντα.
- Εσύ φίλε μου;
- Να, έχουν πέσει δυο κολώνες από το σπίτι μου. Θα ήθελα ένα άλλο σπίτι.
Γυρίζει πάλι στη συνοδεία του:
- Γράψτε, σπίτι.
Όσοι κι αν ρώτησε τέλος πάντων ήθελαν σπίτι. Έφτασε και σ’έναν που
έδειχνε να πονάει.
- Τί θέλεις εσύ; Σπίτι;
- Όχι κύριε, αλλά να, έπεσε μια κολώνα και μου έσπασε τα αρ**δια . Θέλω
αρ**δια.
Γυρίζει πάλι στη συνοδεία του και λέει:
- Γράψτε, σπίτι.
- Μα εγώ θέλω αρ**δια.
- Γιατί, οι άλλοι τι νομίζεις ότι θα πάρουν;
Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_biggrin
[i]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kouventula.blogspot.com
Τασούλα

Τασούλα


Ημερομηνία εγγραφής : 14/04/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό!   Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_minitimeΤρι Μάης 11, 2010 8:53 am

Ένας σκύλος περιφέρεται στη ζούγκλα και βλέπει μια λεοπάρδαλη να κατευθύνεται προς το μέρος του, φανερά πεινασμένη.
“Ωχ μπλέξαμε!”, σκέφτεται ο σκύλος.

Τότε βλέπει κάτι κόκαλα εκεί κοντά και αρχίζει να τα ροκανίζει με την πλάτη γυρισμένη στην λεοπάρδαλη. Ενώ εκείνη είναι έτοιμη να του χιμήξει, ο σκύλος λέει:
- Μμμμ… Πολύ νόστιμη αυτή η λεοπάρδαλη. Αναρωτιέμαι αν υπάρχουν άλλες εδώ τριγύρω…

Η λεοπάρδαλη παγώνει, και εξαφανίζεται πίσω από κάτι δέντρα.
“Λίγο έλειψε να την πατήσω”, σκέφτεται “αυτός ο σκύλος θα με έτρωγε…”

Ένας πίθηκος, παρακολουθώντας όλο το σκηνικό από ένα δέντρο, σκέφτεται ότι μπορεί να εξασφαλίσει την εύνοια της λεοπάρδαλης και να γλιτώσει το τομάρι του, εξηγώντας της αυτό που είχε συμβεί. Πάει προς το μέρος της και εξηγεί τα πάντα. Η λεοπάρδαλη, έξαλλη για την κοροϊδία, λέει στον πίθηκο:
- Ελα, πίθηκε. Ανέβα στη ράχη μου να δεις από κοντά τι πρόκειται να πάθει ο σκύλος!

Ο σκύλος βλέπει τη λεοπάρδαλη να έρχεται προς το μέρος του με τον πίθηκο καβάλα.
“Τί θα κάνω τώρα;” σκέφτεται.
Κάθεται, λοιπόν, με την πλάτη γυρισμένη στους δυο. Όταν η λεοπάρδαλη και ο πίθηκος έχουν πλησιάσει αρκετά, ο σκύλος μουρμουράει:
- Πού είναι αυτός ο πίθηκος; Ποτέ δεν μπορώ να τον εμπιστευτώ! Τον έστειλα πριν από μισή ώρα να μου φέρει άλλη μια λεοπάρδαλη κι ακόμα να φανεί…
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kouventula.blogspot.com
????????
Επισκέπτης




Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό!   Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_minitimeΤρι Μάης 11, 2010 8:49 pm

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!
Βρε που τα βρίσκεις...... Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_cheers Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_cheers Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_cheers


Πως λέγεται το έντομο που παίρνει ΤΑΧΙ;


Να το πάρι το ποτάμι;........

Εντομεταξύ!!!!!!!
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!

Ελπίζω να γελάσατε.......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Τασούλα

Τασούλα


Ημερομηνία εγγραφής : 14/04/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό!   Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_minitimeΤετ Μάης 12, 2010 5:07 pm

Ο παπαγάλος και ο μάγος...
Διάφορα ανέκδοτα

Ήταν κάποτε ένας μάγος και αγόρασε ένα παπαγάλο. Ο παπαγάλος με τον καιρό μάθαινε τα κόλπα του μάγου, αλλά δυσκολευόταν να κρατήσει το στόμα του κλειστό. Κάποια μέρα καθώς ο μάγος έδινε παράσταση, πετάγεται ο παπαγάλος και λέει
- Στο μανίκι, στο μανίκι!
Την επόμενη μέρα, επόμενη παράσταση. Ο παπαγάλος:
- Στο καπέλο, στο καπέλο!
Ο παπαγάλος συνεχώς πρόδιδε τα κόλπα του μάγου
Μια μέρα, καθώς ταξίδευαν ο παπαγάλος και ο μάγος, το πλοίο βούλιαξε, αλλά κατάφεραν να σωθούν σε μια ξύλινη σανίδα. Περνάνε μια μέρα... δύο μέρες... τρεις μέρες... τελικά πετιέται ο παπαγάλος και λέει:
- Εντάξει, παραιτούμαι. Πού έχεις κρύψει το πλοίο;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kouventula.blogspot.com
????????
Επισκέπτης




Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό!   Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_minitimeΤετ Μάης 12, 2010 5:12 pm

Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! 831527mtf6rmnlqe
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Τασούλα

Τασούλα


Ημερομηνία εγγραφής : 14/04/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό!   Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_minitimeΤετ Μάης 12, 2010 5:41 pm

Ο Τοτός με τον πατέρα του κάθονται στο σαλόνι. Λέει ο μπαμπάς στον Τοτό:
- Πήγαινε στο υπνοδωμάτιο και φέρε μου τις παντόφλες μου.
Στο υπνοδωμάιτο κάθονται η αδερφή του Τοτού και μια φίλη της. Μπαίνοντας μέσα λέει ο Τοτός
- Ο μπαμπάς μου είπε να σας δείρω και τις δύο!
Η αδερφή του:
- Φύγε από δω ρε κωλόπαιδο!
- Δε με πιστεύεις; Άκου (και φωνάζει στον πατέρα τουSmile Πατέρααα! Την μίαααα;
- Και τις δύο ρε βλάκα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kouventula.blogspot.com
Τασούλα

Τασούλα


Ημερομηνία εγγραφής : 14/04/2010
Ηλικία : 50
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό!   Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό! Icon_minitimeΤετ Μάης 12, 2010 5:44 pm

Αγάπη μου...!
Ερωτήσεις - απαντήσεις

Αυτός: Ναι, επιτέλους. Δεν μπορούσα να περιμένω άλλο.
Αυτή: Θέλεις να φύγω;
Αυτός: Όχι, ούτε καν να το σκέφτεσαι.
Αυτή: Με αγαπάς:
Αυτός: Φυσικά. Όσο πάει και πιο πολύ.
Αυτή: Μ' έχεις απατήσει ποτέ;
Αυτός: Όχι βέβαια.
Αυτή: Θα με φιλήσεις;
Αυτός: Οπωσδήποτε.
Αυτή: Θα με χτυπήσεις;
Αυτός: Είσαι τρελή; Δεν είμαι τέτοιος τύπος.
Αυτή: Μπορώ να σ' εμπιστευτώ;
Αυτός: Ναι!
Αυτή: Αγάπη μου!

Τώρα διαβάστε το ανάποδα, από κάτω προς τα πάνω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kouventula.blogspot.com
 
Χαμογελάτε...είναι μεταδοτικό!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Συνταγές απο...σπιτι!!! :: Συζητηση :: ΕΛατε να πουμε τα δικα μας-
Μετάβαση σε: